Skip links

Zdražování a změny v pojistném vozidel

S koncem starého roku si pojišťovny pro své klienty, s železnou pravidelností již po dlouhou řadu let, připraví překvapení v podobě zdražování pojistného. Týká se to zejména velmi diskutovaného pojištění vozidel, a to jak zákonného pojištění (povinného ručení za způsobené škody), tak havarijního pojištění. A tak na majitele a řidiče pojištěných vozidel čeká v tomto období pravidelně velké, a zpravidla také ne zcela radostné překvapení, když zdražení jejich pojistných smluv může dosahovat až řádů stovek i tisíců korun. A nejinak tomu bylo i s koncem roku 2023, kdy se navíc do nové cenotvorby pojistného promítla i řada novinek v pojištění vozidel. O svých krocích směrem právě k té vaší pojistné smlouvě vás pojišťovna informuje dopisem a novým předpisem pojistného. Už ten svůj předpis máte doma?

Předpis pojistného na další pojistné období mám doma. Co teď?

Touto cestou vám pojišťovna včas sděluje nejen novou výši pojistného, což je nejčastější případ, ale samozřejmě vám také oznamuje eventuální novinky ve vašem pojistném – tedy v pojistných podmínkách, respektive například v rozsahu plnění. Velmi často se stává, že tento dokument v domácnosti pohltí halda ostatní pošty, nebo mu prostě v prvních chvílích nevěnujeme příslušnou pozornost. A to se může ukázat jako zásadní chyba. Proč? Výpis totiž obdržíte zpravidla ve lhůtě kolem 3 měsíců před začátkem nového pojistného období, což se může zdát na první pohled jako hodně času. Ale nezřídka se zapomíná na fakt, že chcete-li udělat nějakou změnu ve vaší pojistné smlouvě, a to včetně její eventuální výpovědi, musí se takový požadavek na změnu, či výpověď smlouvy doručit do vaší pojišťovny nejpozději 6 týdnů před koncem pojistného období. A to je už podstatný rozdíl. Proto tedy, pokud nový předpis pojistného již máte doma, neváhejte a věnujte mu pozornost, čas běží! Překvapila vás cena pojistného? Překvapily vás nové podmínky? Přejete si změnu? Chcete ušetřit? Reagujte včas a efektivně – spojte se s námi. Zodpovědně vám dokáži pomoci – radou, nalezením výhodnějšího či jen zkrátka levnějšího, ale kvalitního pojistného řešení právě pro vás. Nebo teprve na ten svůj předpis čekáte? Pak buďte připraveni na rychlé jednání, ať se i nadále můžete těšit z kvalitního pojištění za peníze podle vašich představ. Buďme spolu v kontaktu, pomůžeme vám!

Změny v pojištění vozidel od roku 2024

A jaké změny si na nás pojišťovny od letošního roku připravily? Zde je výčet některých…

  • Navyšuje se nejnižší povinný pojistný limit u povinného ručení – chcete-li, tak jinými slovy řešeno se ruší nejnižší limity 35 000 000 Kč / 35 000 000 Kč. Což je právě ten krok, který pro řadu pojištěných bude znamenat, že ve svém předpisu na nové pojistné období naleznou vyšší částky a jiné podmínky. Jste překvapeni, zaskočeni, nevíte si rady? Chcete změnu? Pomohu vám, obraťte se na mě.
  • Povinné ručení se přenáší na řidiče – při nehodě bude ručit za škodu také ten, kdo automobil řídil, ne jen majitel vozidla.
  • Zelené karty digitálně – zelenou kartu nebude nutno vydávat s novou smlouvou, respektive s novým pojistným obdobím. Bude uložena v centrálním registru a Policii ČR pro případ kontroly bude k dispozici digitálně, podobně jako osobní doklady a řidičský průkaz.
  • Rozšíří se škála důvodů, kdy mohou pojišťovny odmítnout plnění z povinného ručení.

Jak můžete vidět, tak si zákonodárce a pojišťovny připravili pro nás, majitele vozidel a řidiče opět ne jedno překvapení. Já jsem samozřejmě připraven pomoci vám se v novinkách zorientovat tak, abyste z nich v reálném životě nebyli překvapeni. Nejste spokojeni s novým pojistným? Nemáte čas korespondovat s pojišťovnou? Přejete si změnu, ale nevíte si rady? Ozvěte se, najdeme společně to pravé řešení pro vás. Není čas ztrácet čas!

Explore
Drag